Dlaczego warto podawać karmę mokrą dla psa?

W diecie czworonoga warto uwzględnić karmy mokre, które mają duże zawartości mięsa. Dzięki temu zadbamy o dobre zdrowie oraz samopoczucie naszego pupila. Przeczytaj artykuł i dowiedz się najpotrzebniejszych informacji.

Niektórzy właściciele zwierząt decydują się na podawanie wyłącznie suchej karmy. Takie żywienie jest wygodne oraz tanie, jednak nie jest dobre w przypadku każdego zwierzęcia. Stosowanie karmy mokrej daje sporo zalet zdrowotnych.

Dla jakich psów będzie dobra mokra karma?

Dobrej jakości karma mokra dla psa sprawdzi się jako podstawa diety oraz jej uzupełnienie, kiedy bazą jest sucha karma. Warto ją podawać wybrednym zwierzakom. Ma ona o wiele bardziej wyrazisty aromat oraz smak w porównaniu do suchych granulek. Może ona całkowicie zastąpić suchą karmę lub stanowić dodatkowy wartościowy posiłek w ciągu dnia. Puszki dla psa można kupić w różnych smakach, dlatego nie znudzą się szybko w porównaniu do suchych karm. Przy żywieniu mieszanym trzeba pamiętać o odpowiednim dawkowaniu i określeniu porcji.

Mokra karma jest też idealna dla starszych pupili. Z reguły takie psy mają problemy z gryzieniem, przez co mogą nie chcieć jeść suchej karmy. Z wiekiem psy tracą także dobry węch, co może zniechęcać do jedzenia, dlatego dobrym sposobem może być zamiana na wysokomięsne puszki. Dodatkowo mokra karma jest poddawana delikatnej obróbce, więc nie obciąża żołądka i jest dla niego lepiej przyswajalna. Nie powoduje również dolegliwości żołądkowych, ponieważ zawiera duże ilości wody w swoim składzie.

Najlepiej, by karma dla szczeniaka również była mokra. Żywienie na samym starcie ma ogromne znaczenie, a pełnowartościowe puszki to coś, co warto dać naszemu pupilowi. Mokra karma dla szczeniaka zapewni mu nawodnienie, zdrowe nerki oraz wspaniałą koncentrację.

Karmienie psów mokrą karmą to też sposób na urozmaicenie monotonnych posiłków. Posiłek z puszki można wyciągnąć na matę i posmarować ją. Takie interaktywne karmienie przy pomocy maty do lizania to dobry sposób na łakomczuchy. Dzięki wydłużonemu czasowi karmienia zmniejsza się ryzyko skrętu żołądka czy zadławienia. Poza tym zaspokajane są naturalne potrzeby lizania oraz gryzienia, a nasz pupil ma trochę aktywności. Jest to też świetne zajęcie, które zapobiega nudzie.

Zalety mokrej karmy

 Dobrej jakości mokra karma dla psa ma wiele zalet. W 70% składa się z wody, wiec jest zdrowym posiłkiem dla czworonoga. Psy potrzebują dużo wody, ponieważ dzięki temu dobrze się czują. Dodatkowo to właśnie w wodzie rozpuszczają się niektóre witaminy. Takie karmy świetnie wpływają na apetyt pupila. Często są podawane wraz z suchymi granulkami, by go pobudzić. Taka karma jest również dobrze przyswajalna przez czworonogi. W dodatku posiada aromatyczny zapach. Wielu opiekunów stosuje ją jako zachętę do zjedzenia posiłku. Najlepsza mokra karma dla psa to idealny wybór, gdy chcemy o niego wyjątkowo zadbać. Sklep Koema gwarantuje dobrej jakości karmę, dla naszych pupili.

Czy można karmić psa jedynie karmą mokrą?

Karma mokra może stanowić podstawę żywienia czworonoga. Jednak wybierając taki model odżywiania, należy postawić na produkt, który jest dobrze zbilansowany oraz dostosowany do indywidualnych potrzeb naszego zwierzaka: jego stanu zdrowia, poziomu aktywności oraz wieku. Dobrze dobrana karma zapewni mu wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Karmy mokre określone jako uzupełniające nie sprawdzą się do takiego stosowania. Ich skład z reguły nie zawiera potrzebnych witamin, a duża ilość tłuszczu może przyczynić się do nadwagi. Tego typu produkty mogą być stosowane jedynie okazjonalnie. Trzeba również zwrócić uwagę na jakość produktu oraz wybierać jedynie puszki, które charakteryzują się wysoką zawartością mięsa.