Żywienie psów – jaka jest najlepsza karma dla psa?

Każdy opiekun czworonoga powinien zdawać sobie sprawę z tego jak ważnym zagadnieniem jest psia dieta. Istotny jest skład karmy, którą wybieramy. Odpowiednia karma dla psa powinna być bogata w niezbędne dla niego składniki odżywcze. Prawidłowa dieta i dobra karma sprawi, że pies będzie zdrowy, aktywny i szczęśliwy.

W każdym sklepie zoologicznym oraz w niemal każdym markecie natkniemy się bez problemu na karmy dla psów, które kojarzymy z reklam. Czy w takim razie wybór karmy ma znaczenie? Oczywiście tak. Pamiętaj, że karmy różnią się składem. Sucha karma dla psa może być dobrana do jego diety, nie tylko ze względu na rasę psa, ale także w zależności od wieku psa oraz jego stanu zdrowia. Także mokra karma dla psa pełni ważną rolę w jego odżywianiu. Warto sięgnąć więc po produkty wysokiej jakości, które mogą mieć znaczący wpływ na kondycję naszego pupila.

  1. Prawidłowe żywienie dorosłych psów – jaką karmę wybrać?
  2. Jakie znaczenie w diecie psa ma sucha karma?

1. Prawidłowe żywienie dorosłych psów – jaką karmę wybrać?

Zastanawiając się jak wygląda odpowiednie żywienie psów warto wziąć pod uwagę kilka elementów. Przede wszystkim istotny jest wiek naszego pupila. Karmy przeznaczone dla szczeniąt, psów dorosłych oraz seniorów będą się od siebie znacząco różnić. Dlatego w celu zapewnienia psu odpowiedniego rozwoju, powinniśmy dopasować karmę do jego wieku.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę to rasa oraz wielkość psa. Niewielkich rozmiarów psiaki chętniej zjedzą suchą karmę, która będzie drobna i nie sprawi im problemów z gryzieniem. Natomiast większe psy mogą otrzymać karmę suchą w dużych kawałkach, ponieważ nie będą mieć z nią żadnych trudności.

Ostatnim istotnym elementem przy wyborze karmy jest tryb życia naszego pupila. Psy, które większość czasu spędzają leżąc w pokoju, będą miały inne zapotrzebowanie w porównaniu do psów aktywnych. W takim przypadku sucha karma dla psa, którą wybierzemy może mieć znaczący wpływ na jego kondycję i sprawność.

Należy także pamiętać o odpowiednim zbilansowaniu pokarmu. Zarówno karmy suche, jak i karma mokra dla psa w diecie jest bardzo ważna.

2. Jakie znaczenie w diecie psa ma sucha karma?

Zarówno sucha, jak również mokra karma dla psa powinna mieć odpowiedni skład. Co to znaczy? Krótko mówiąc im więcej mięsa, a mniej błonnika, tym dla naszego psa lepiej. Jest to uwarunkowane tym, że psie układy pokarmowe przystosowane są do trawienia mięsa, a nie roślin.

Możemy łatwo wywnioskować, że najlepsza sucha karma dla psa to taka, która będzie bogata w białko oraz mięso. Warto sięgnąć po produkty, które nie zawierają w swoim składzie dodatku zbóż, ponieważ to one są najpopularniejszym alergenem pokarmowym u psów. Taką karmę możemy zamówić bezpośrednio u producenta pod linkiem https://benjisplanet.com/. Na stronie znajduje się bogaty asortyment wysokiej jakości produktów, które bez obaw możemy podawać naszym pupilom.

Sucha karma dla psa jest stałym elementem diety i trudno się temu dziwić, ponieważ jest ona dużo bardziej kaloryczna od karmy mokrej. Dodatkowo jej atutem jest łatwe przechowywanie oraz fakt, że wystarcza na dłuższy czas, co czyni ją ekonomicznym rozwiązaniem.

Natomiast mokra karma dla psa dzięki dużej ilości wody może być jej dodatkowym uzupełnieniem. Jest także aromatyczna, a smakiem i konsystencją może przypominać pokarm, jakim pies posilałby się w naturalnych warunkach. Karma mokra jest także znakomitym dodatkiem jeśli chodzi o wartościowe składniki w diecie naszego pupila.