Jak działa obroża Foresto dla psa? Czy jest skuteczna?

Obroże dla psa Foresto są jednym z najpopularniejszych środków przeciw kleszczom dostępnych na rynku. Wielu właścicieli czworonogów ceni je sobie za dobrą skuteczność, długi czas ochrony i doskonały stosunek jakości do ceny. Jak działa obroża dla psa na kleszcze Foresto?

Obroża Foresto dla psa – sposób działania

Obroża Foresto dla psa posiada dwie substancje czynne zawarte w polimerowej matrycy – flumetrynę i imidakloprid. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej i innowacyjnej technologii przedłużonego uwalniania, składniki aktywne uwalniane są stopniowo, w kontrolowanych dawkach, przez cały okres noszenia obroży. Substancje rozchodzą się w warstwie lipidowej skóry na powierzchni całego ciała zwierzęcia, dzięki czemu nasz pupil jest chroniony przed pchłami i kleszczami przez okres aż do ośmiu miesięcy.

Co istotne, flumetryna i imidakloprid – substancje aktywne obroży Foresto mają działanie biobójcze. Dzięki temu po kontakcie kleszcza ze skórą naszego czworonoga dochodzi do paraliżu, a następnie śmierci pasożyta, często jeszcze zanim dojdzie do ukąszenia.

Obroża dla psa Foresto – rodzaje

Istnieją dwa rodzaje obroży Foresto dla psów. Różnią się między sobą zawartością substancji czynnej. Obroża Foresto dla małego psa jest przeznaczona dla psów ważących do ośmiu kilogramów, a obroża dla średnich i dużych psów – dla wszystkich zwierząt ważących powyżej 8 kilogramów.

Czy obroża Foresto dla psa jest bezpieczna?

Tak, obroża przeciw pchłom i kleszczom Foresto jest dobrze przebadanym i bardzo bezpiecznym preparatem. Jednak, jak w przypadku każdego leku, może dojść do działań niepożądanych w wyniku nadwrażliwości na substancje czynne.

O czym warto wspomnieć to fakt, że obrożę tę można stosować już u bardzo młodych psów. Producent zaleca korzystanie z Foresto dla szczeniaka powyżej 7 tygodnia życia, dzięki czemu można zapewnić maluchowi ochronę przed kleszczami niemal od samego początku.

Obroża dla psów przeciw kleszczom Foresto – zalety

Niewątpliwą zaletą obroży Foresto jest okres jej stosowania. Substancje czynne są aktywne w obroży aż do ośmiu miesięcy, dzięki czemu stanowi najdłużej działający środek przeciwkleszczowy dostępny na rynku. Długi okres działania wiąże się także z bardzo niską ceną – koszt całorocznej ochrony przed pasożytami zewnętrznymi w przypadku obroży Foresto jest znacznie niższy niż w przypadku innych obroży, tabletek czy preparatów spot-on

Co równie istotne, obroża Foresto jest bezzapachowa i wodoodporna. Badania wykazały, że comiesięczne mycie psa z użyciem szamponu nie wpływa na skrócenie ośmiomiesięcznego okresu ochrony.