Czy sucha karma dla psów jest dobrym rozwiązaniem?

Zastanawiając się nad wyborem najlepszego sposobu odżywiania swojego psa, nierzadko rozważamy różnorodne opcje. Karma mokra, sucha, jedzenie domowe, karma półwilgotna – każdy spośród wymienionych typów pokarmu, powinien zagwarantować pupilowi odpowiednie odżywianie, wsparcie funkcji organizmu oraz zaspokojenie energetycznych potrzeb.

Niemniej jednak niezmiennie, najczęściej wybierana jest sucha karma.

Czy psy mogą jeść wyłącznie suchą karmę?

Takie pytanie było już zadawane wielokrotnie. Ciągle można usłyszeć sporo kontrowersyjnych opinii odnośnie do wybrania właściwej metody odżywiania psów, ewentualnych efektów tak zwanej monodiety i braku urozmaiceń, związanych z podaniem posiłków o ciągle takiej samej teksturze – czy psy mogą rzeczywiście jeść wyłącznie suchą karmę? Pełnowartościowe, suche karmy dla psów dostosowane są do potrzeb indywidualnych i rasowych, nie jest to przypadkowy zbiór składników pokarmowych. To dobrze zaplanowany schemat oddziaływania wzajemnego substancji, których prozdrowotne i odżywcze właściwości zapewnią zaspokojenie wszelkich potrzeb czworonogów, nie tylko tych ukształtowanych w procesie udomowienia, ale również takich, które skrywają się głęboko w sercach psów.

Czy suche karmy dla psów są zdrowe?

W wypadku najlepszej jakości suchych karm, łatwo będzie ocenić czy produkt jest zdrowy i dobry dla naszego pupila. Wystarczy sprawdzić kondycję okrywy włosowej, wygląd oraz zapach skóry, zapach z pyska, wygląd nosa czy oczu czworonoga, jego kondycję i ogólny nastrój. O tym, czy karma jest odpowiednia, świadczyć może osiągnięty na skutek jej spożywania poziom odporności u pupila.

One thought on “Czy sucha karma dla psów jest dobrym rozwiązaniem?

Dodaj komentarz