Jak nauczyć psa chodzenia na smyczy?

Kupno szczeniaka, to nie tylko same przyjemności, ale również mnóstwo nowych obowiązków. Trzeba kupić mu odpowiednią wyprawkę w postaci karmy, legowiska czy akcesoriów do zabawy. W przypadku młodego pupila, ważna jest także nauka ważnych czynności i komend.

Jedną z najbardziej istotnych, będzie nauczenie pupila prawidłowego chodzenia na smyczy. Jak tego dokonać? Na to pytanie, postaramy się udzielić odpowiedzi w poniższym artykule.

Pies – nauka od samego początku

Szczeniak jest niczym niezapisana karta. Zachowania, którymi nasiąknie w młodości, będą mieć wpływ na jego późniejsze, już dorosłe życie. Co właściwie znaczy? Jeżeli od pierwszych dni będziemy go uczyć pożądanych zachowań i przyzwyczaimy do czynności takich, jak spokojnie chodzenie na smyczy, to zyskamy wspaniałego towarzysza podczas długich spacerów.

Jakie efekty powinna przynosić nauka chodzenia na smyczy?

Właściwa nauka psa chodzenia na smyczy, ma w efekcie pomóc mu w dostosowaniu rytmu swoich kroków do naszych, zaś smycz powinna wówczas pozostawać luźna.

Zwierzę ma pozostawać obok właściciela, jeżeli ten nie pozwala mu na udanie się w innym kierunku. Nauczenie właściwego chodzenia na smyczy, zaprocentuje nie tylko w postaci bezpieczeństwa w czasie spacerów, ale także będzie mieć wpływ na najwyższy poziom zaufania, którym obdarzy nas pupil. Miejmy zawsze na względzie, aby nie używać podczas nauki wobec psa przemocy. Nie wolno go szarpać i krzyczeć na niego w czasie nauki prawidłowego chodzenia na smyczy.

Przekażemy mu w ten sposób nie tylko złe wzorce, ale także wywołamy w nim stres oraz lęk. Warto zatem pracować także nad swoimi emocjami, gdyż zwierzęta bardzo szybko wyczuwają nasze nastroje.

One thought on “Jak nauczyć psa chodzenia na smyczy?

Dodaj komentarz