Karma premium – świadomy wybór dla zdrowia twojego psa

Zarówno mokra, jak i sucha karma dla dorosłych psów, juniorów, psów dojrzałych, z nietolerancjami pokarmowymi powinna być najwyższej jakości. Niezależnie od tego, czy opiekujesz się młodym aktywnym psem, czy też staruszkiem, który choruje, zwróć uwagę na to, jaka karma ląduje ostatecznie w jego misce. 

Karma premium dla psa — dlaczego to się opłaca?

Skład karmy to zawsze podstawa jej oceny. Naprawdę nie opłaca ci się kupować najtańszych, a często przez to także najgorszych pod względem składu posiłków dla czworonoga. Niestety takie oszczędności działają tylko na krótką metę. Najlepsza karma premium dla psa to gwarancja dobrej jakości, ważnych dla psa składników odżywczych, braku sztucznych dodatków. Niestety karmy suche, jak i mokre bardzo często są wypełniane dodatkami niewiadomego pochodzenia, które nie tylko nie odżywiają organizmu twojego psa, ale czasami są też po prostu dla niego szkodliwe.

Karma sucha czy mokra — liczą się wysokiej jakości składniki

Niezależnie od tego, czy twój pies ma nietolerancje pokarmowe, szczególne potrzeby żywieniowe, czy też jest absolutnie zdrowym młodym psem, warto kupić mu karmę dobrej jakości. Dotyczy to zarówno wyboru karmy suchej, jak i mokrej. Od jednej i drugiej masz prawo wymagać:

  • przejrzystego składu — to, że na etykiecie jest napisane, że karma super i genialny ma skład, to jeszcze o niczym nie świadczy; nie daj się złapać na przekaz reklamowy, tylko zweryfikuj jego prawdziwość poprzez analizę składu; każda karma, niezależnie od rodzaju, powinna mieć w miarę krótki, przejrzysty skład;
  • wysokiej zawartości mięsa — tutaj ponownie odsyłamy do składu, hasło reklamowe jeszcze o niczym nie świadczy, w przypadku mokrej karmy masz prawo oczekiwać zawartości mięsa na poziomie 80%, w przypadku suchej ponad 60%; powinno być to mięso czytelnie opisane;
  • braku jakichkolwiek sztucznych dodatków, ulepszaczy smaku, barwników i innych tego typu składników;
  • niestosowania sztucznych konserwantów;
  • braku dodatku w postaci zbóż, które często w tanich karmach służą za „wypełniacze”, a które są szkodliwe dla układu trawiennego psów.

Karmy dla psów dorosłych i psich maluchów

Karma premium dla psa to prawdziwa inwestycja w jego zdrowie, bezpieczny rozwój. Jeśli chcesz zadbać o to, by twój pupil rozwijał się zdrowo, koniecznie upewnij się, że w jego misce nie ląduje karma z dodatkiem sztucznych barwników, składnikami mięsnymi niewiadomego pochodzenia i innymi wątpliwej jakości dodatkami. Najniższa cena produktu powinna zbudzić wątpliwości. Nie jest jednak tak, że najdroższa karma zawsze będzie tą najlepszą. Kluczem wyboru powinien być zawsze jej skład.