Krewetka w akwarium – egzotyka w Twoim salonie!

Zazwyczaj kiedy myśli się o akwarium, kojarzy się ono z rybkami. Jednak, to nie jedyne zwierzęta, które mogą zamieszkać taki mały ekosystem. W roli domowego zwierzątka, jeśli lubimy wodne stworzenia, sprawdzą się również… krewetki.

Co jest potrzebne do hodowli krewetek?

Przede wszystkim – akwarium. Nie musi być duże, dla mniejszych gatunków wystarczy takie o pojemności 30 litrów. Jeśli zaś chodzi o wyposażenie, jest ono stosunkowo podobne do zwykłej aparatury dla rybek, konieczny jest więc filtr, grzałka oraz oświetlenie.

Temperatura w akwarium nie powinna być zbyt wysoka, nie może przekraczać 24 stopni Celsjusza. Jednym z ważniejszych wymagań dotyczących przygotowania wodnego domku dla krewetek, jest wyposażenie go w roślinność- te stworzenia lubią się ukrywać. Świetnie sprawdzi się tu cała gama mchów, które nie tylko zaspokoją potrzeby krewetek, ale i stworzą ładny, zielony ekosystem. Ostatnią, ale nie najmniej ważną rzeczą jest to, że jeśli decydujemy się na hodowle krewetek, musimy mieć na uwadze, że potrzebujemy ich sporo. To zwierzęta stadne, bardzo socjalne i na ogół uznaje się, że na litr wody w akwarium powinny przypadać 2-3 krewetki.

Dlaczego warto hodować krewetki?

Przede wszystkim to bardzo ciekawe stworzenia, a obserwacja ich zachowania- czy tego związanego z poszukiwaniem jedzenia, czy życiem w stadzie, może być fascynującym zajęciem. Ponad to, to oryginalni mieszkańcy akwarium, zwracają uwagę swoim ubarwieniem i różnorodnością. Można je trzymać z małymi rybami albo innymi niegroźnymi stworzeniami jak np. ślimaki czy karłowate raki.

Podsumowując, hodowla krewetek, będąca póki co dość niecodziennym zajęciem, umożliwia stworzenie oraz rozwijanie unikalnego i bajecznie kolorowego ekosystemu.

One thought on “Krewetka w akwarium – egzotyka w Twoim salonie!

Dodaj komentarz