Karmy dla psa – rodzaje i zasady żywienia psów ras małych i dużych.

Wybór odpowiedniej karmy dla psa to jeden z podstawowych obowiązków każdego opiekuna. Warto wiedzieć, jakie rodzaje karmy dla psa są najlepsze i w jaki sposób prawidłowo bilansować psią dietę, aby zapewniała ona psu zdrowie i dobre samopoczucie. Sprawdź, gdzie i jakie karmy dla psa warto wybrać oraz co brać pod uwagę podczas planowania diety pupila.

Jedzenie dla psa – co uwzględniać przy wyborze diety dla psa?

Jedzenie dla psa powinno zostać dopasowane do jego preferencji smakowych, wieku, wielkości, kondycji zdrowotnej, a także stylu życia. Im większy i bardziej aktywny pies, tym większe jest jego zapotrzebowanie na energię, a przez to również określone składniki odżywcze. Psy małych ras mają zdecydowanie mniejsze zapotrzebowanie na ilość, jednak nie jakość, karmy. Naturalnie rozmiar i waga to nie jedyne aspekty, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru karmy dla psa – także wiek oraz stan zdrowia odgrywają niebagatelne znaczenie podczas ustalania psiej diety. Psy schorowane, po sterylizacji i kastracji, a także psy z alergiami mogą wymagać inwestycji w specjalistyczne karmy, w tym karmy weterynaryjne, które będą dostosowane ściśle do ich potrzeb. Warto mieć na uwadze, że psom nie grozi jedynie niedowaga, równie dużym zagrożeniem jest nadwaga lub wręcz otyłość, na którą cierpią psy, które często spożywają pokarm z naszego stołu. Na otyłość szczególnie narażone są psy kanapowe i psi seniorzy, którzy nie prowadzą aktywnego trybu życia. Ustalając dietę dla psa należy wziąć pod uwagę wszystkie powyższe czynniki. Jest to niezwykle ważne, ponieważ źle dobrane jedzenie dla psa przełożyć się może na pogorszenie zdrowia zwierzęcia.

Karmy dla psa – wysokomięsne i bezzbożowe to najlepszy, bo najzdrowszy wybór

Karmy dla psa suche i mokre to najczęściej wybierane rodzaje jedzenia dla psa. Nierzadko mokra karma dla psa stosowana jest jako uzupełnienie diety opartej o suche jedzenie, co znacznie podnosi smakowitość psiej diety i sprzyja prawidłowemu nawodnieniu organizmu. Do najchętniej wybieranych i najpopularniejszych karm dla psa należą zdecydowanie karmy wysokomięsne, z dużą zawartością mięsa i podrobów, a przy tym bezzbożowe. Jest to związane z tym, że psy to drapieżniki, które żywią się przede wszystkim mięsem. Składniki odżywcze pochodzące z roślin mogą stanowić uzupełnienie ich diety, ale nigdy nie powinny być jej podstawą. Dlatego wybierając karmy dla psa najlepszym wyborem są te produkty, które zawierają jak najmniej zbóż, a jak najwięcej mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. Szczególną propozycją dla świadomych opiekunów jest dieta BARF, która bazuje na surowym, odpowiednio przygotowanym mięsie, podrobach i (opcjonalnie) kościach. Taka dieta najlepiej odwzorowuje naturalne pożywienie, do którego na przestrzeni wieków przywykły psy, przez co jest dla nich najbardziej biologicznie odpowiednia.

Karma dla psa w sklepie PetSmile

Karma dla psa najwyższej jakości dostępna jest w ofercie sklepu internetowego PetSmile. Znajdziesz w nim niezbędną do wprowadzenia zdrowej i przystosowanej do potrzeb Twojego pupila karmę suchą oraz mokrą najbardziej znanych i cenionych przez psich opiekunów producentów. Dzięki temu, że PetSmile to sklep specjalistyczny, prowadzony przez osoby związane z zoologią oraz behawiorystyką, wybierając jedzenie dla psa z jego oferty możesz liczyć na pełne wsparcie podczas wyboru karmy odpowiedniej dla Twojego pupila. Zajrzyj na stronę https://www.sklep.petsmile.pl/kategoria/karmy.html i wybierz karmę dla psa, która najlepiej spełni oczekiwania Twojego czworonoga!