Szukasz producenta karmy, która spełni wasze oczekiwania?

Niektórzy właściciele czworonogów wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważna jest zbilansowana dieta ich pupili. Jeśli chcesz zadbać o zdrowie psa lub kota, który znajduje się pod twoją opieką, zwróć uwagę na skład jego karmy.

Najlepszy producent karmy dla psów i kotów to ten, który bierze pod uwagę wszystkie potrzeby i oczekiwania zwierząt oraz ich właścicieli. Posiłki czworonogów powinny zawierać niezbędne składniki odżywcze. Dlatego podobnie jak w ludzkiej diecie, w miskach zwierząt nie może zabraknąć:

  • źródła białka, zarówno zwierzęcego, jak i roślinnego,
  • tłuszczu, który umożliwia wchłanianie wielu witamin oraz pozyskiwanie energii,
  • węglowodanów, najczęściej pod postacią zbóż,
  • witamin i minerałów; czasami konieczna może okazać się ich dodatkowa suplementacja, jednak podstawowe składniki odżywcze powinny stanowić element każdej dobrej karmy dla zwierząt.

Pet Food Ostrowscy jest producentem karmy dla psów i kotów z wieloletnim doświadczeniem, dlatego w swoich produktach uwzględnia wszystkie spośród wymienionych substancji. Jego asortyment jest wysoce zróżnicowany, co sprawia, że mogą skorzystać z niego także właściciele wymagających – na przykład uczulonych – zwierząt.

Producent karmy dla psów i kotów radzi – posiłki suche, czy mokre?

To jedno z pytań, które najczęściej zadają sobie właściciele czworonogów. Na rynku dostępnych jest wiele odmian karmy w obu postaciach. Czy w ich wyborze mamy pełną dowolność? Okazuje się, że nie do końca.

Uznani producenci karmy dla psów i kotów mają w swojej ofercie zarówno suche, jak i mokre posiłki. W przypadku zdrowych czworonogów mogą sprawdzić się oba ich rodzaje. Wielu właścicieli stosuje wymienione typy karmy zamiennie, aby urozmaicić posiłki swoich pupili. Niestety, nie zawsze jest to możliwe.

Zwierzęta, podobnie jak ludzie, mogą cierpieć na wiele różnych schorzeń, związanych między innymi z układem pokarmowym. W zależności od występujących dolegliwości, weterynarz może zalecić posiłki oparte wyłącznie na jednym rodzaju karmy. Chociaż w przypadku psów najczęściej poleca się karmę suchą, czasami problemy z jelitami lub uzębieniem mogą uniemożliwić zwierzęciu jej przyswojenie. Alternatywą jest wówczas karma mokra – należy jednak uważnie sprawdzić jej skład. Producent karmy dla psów i kotów Pet Food Ostrowscy dba o to, aby ten rodzaj posiłków był pozbawiony zbóż i bogaty w witaminy. Z kolei w przypadku kotów często praktykuje się podawanie jedynie mokrej karmy, gdyż uchodzi ona za mniej kaloryczną i bardziej odżywczą formę posiłków. Jednak jeśli twój pupil jest zdrowy, możesz bez obaw urozmaicać jego śniadania i kolacje.