Yorkshire terrier – najważniejsze informacje

Yorkshire terrier jest bardzo popularną rasą psów w Polsce, dlatego też przygotowaliśmy kilka najważniejszych informacji dla osób, które posiadają/będą posiadać pieska tej rasy.

Yorkshire terrier i jego charakter

Yorki są psiakami, które mają w sobie pełno energii, co się z tym wiąże kochają aktywność fizyczną, co nie znaczy jednak, że potrzebują długich spacerów. Psy tej rasy mają z reguły silny charakter, ale nie oznacza to, że każdy york jest wredny! Wręcz przeciwnie, z reguły są to bardzo kochane i przywiązane do człowieka stworzonka.

Pielęgnacja włosów Yorkshire terrier

Rasa ta posiada delikatny, długi włos, przypominający budową ten ludzki. Dlatego yorki są odpowiednimi psami dla osób, które są uczulone na sierść. Należy pamiętać, że ze względu na specyficzną strukturę włosia (w przeciwieństwie do innych ras), systematyczna pielęgnacja włosia jest bardzo ważna.

Przede wszystkim musimy zaopatrzyć się w dobrej jakości grzebień (najlepiej metalowy) lub specjalną szczotkę (o odpowiedni przyrząd do czesania można dokładnie dopytać w sklepie zoologicznym, w którym doradzą najlepszy produkt dla Twojego pupila). Czesanie powinno być wykonywane codziennie, przed jego rozpoczęciem warto także użyć specjalnych kosmetyków, które idealnie zadbają o kondycję włosa, jak i również ułatwią proces czesania. Jeżeli chodzi o kąpiel, powinna ona być wykonywana regularnie, najlepiej co tydzień. Istotne jest tutaj również dobranie odpowiednich kosmetyków.

Odpowiednie żywienie psa rasy Yorkshire terrier

Yorkshire terriery charakteryzują się posiadaniem bardzo wrażliwych układów pokarmowych, dlatego często mogą mieć problemy w postaci biegunki, zaparć czy wymiotów. Kluczowa jest tutaj odpowiednia dieta, najlepiej posiadająca odpowiednią porcję białka, węglowodanów oraz tłuszczów.